logo

Dny českého piva začínají, na příznivce čekají pivní speciály i prohlídky pivovarů

Dny českého piva startují 20. září a poběží do konce měsíce. Už tradičně byly zahájeny na Svatováclavské slavnosti, tradičním galavečeru pivovarníků a sladařů, naražením sudu s vítězným ležákem z degustační soutěže ČESKÉ PIVO 2023. Během Dnů českého piva mohou příznivci zlatavého moku ochutnat pivní speciály, navštívit různé akce pořádané pivovary nebo jen zajít s přáteli na své oblíbené čepované pivo. 

Pivovary i minipivovary ze všech koutů Česka pro letošní Dny českého piva a oslavu svátku svatého Václava navaří limitované várky pivních speciálů, které budou v příštích dnech připravené na čepech vybraných hospod a restaurací.

„Druhá polovina září je už tradičně věnována oslavě českého piva a české pivní kultury. I letos si pivovary a minipivovary připravily na Dny českého piva limitované várky pivních speciálů, které hosté ochutnají ve svých oblíbených hospodách, ale také řadu akcí ve svých pivovarech,“ říká Tomáš Slunečko, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. 

Tradice Dnů českého piva byla zahájena v roce 2013 na počest svátku svatého Václava, českého knížete a světce, který je hlavním patronem české země. A protože je zároveň patronem pivovarníků, připadá tak oslava českého piva každoročně na konec září, kdy svůj svátek slaví právě Václavové. Knížete Václava uctíval i císař Karel IV., který ho v roce 1375 jmenoval patronem sládků a pivovarníků. Cílem akce je podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout tradici české pivní kultury a české hospody.

Na co se mohou letos milovníci piva těšit: