logo

České pivní novinky: Zaostřeno na lehkost a chuť

Fenoménem současnosti je nový pohled na návštěvy restaurace, hostince či pivního baru, kam chodí lidé objevovat nové chutě a bavit se. Často ve spojení s hořkými či nealkoholickými pivy, jak ukazují současné trendy. Projekt Českého svazu pivovarů a sladoven Kde se pivo vaří se proto také v rámci tématu Novinka soustředil právě na piva hořká a nealkoholická.

„V našem projektu Kde se pivo vaří chceme poukazovat na aktuální a zajímavé novinky z oboru. Nastupující letní období je charakteristické zvyšujícím se zájmem o nealkoholická piva. Výrazným trendem jsou také piva hořká. Oba druhy piv si kladou za cíl chuťové zpestřit nabídku nápojů na českém trhu a potěšit milovníky jak hořké, tak sladké chuti, aniž by jim zároveň zatížily hlavu přemírou alkoholu,“ vysvětluje v té souvislosti Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Globálním nápojovým trendem je snižovat konzumaci alkoholu, což platí i v případě českých domácích pivovarů.  Oproti velké části řadě zahraničních piv, kde se obsah alkoholu pohybuje spíše nad 5 % hranicí, mají domácí piva zpravidla nižší hodnoty. U alkoholických Novinek, které zde představujeme, je toto rozpětí od 4,4 do 5 %.

K tomu se navíc přidává fakt, že právě Česká republika má svébytnou pivní kulturu. Jejím typickým rysem je ušlechtilá hořkost, která se stala synonymem českého ležáku. Výraznou roli v tomto směru hrají naše tradiční odrůdy chmele v čele s Žateckým poloraným červeňákem. K nim pravidelně se stále více přidávají rovněž přibývají nové odrůdy, jež jsou výsledkem práce našich odborníků na výzkum a šlechtitelství.

Projekt Českého svazu pivovarů a sladoven Kde se pivo vaří oslavuje dnešní české pivovarnictví. Je rozdělený do několika témat, v nichž se představují zajímavé osobnosti, aktivity, příběhy a trendy, které jsou pro obor přínosné. Aktuálním tématem je Novinka v oblasti hořkých a nealkoholických piv, které byly uvedena na trh v období od dubna 2021 do března 2022.

Více informací v press kitu:

icon pdf České pivní novinky 2022