logo

Dny českého piva 2021 Vyrazte do hospod a restaurací na limitované várky ležáků, speciálů a za zábavou

Již devátý ročník oblíbené akce českých pivovarů – Dny českého piva – proběhne od 23. do 30. září. V hospodách mohou konzumenti ochutnat limitované várky speciálů, které pivovary uvařily při příležitosti oslav svátku patrona českého piva sv. Václava. Nebo prostě vyrazit jen tak s přáteli na čepované pivo a podpořit své oblíbené podniky, jež se stále potýkají s důsledky pandemie covid-19. Oficiální zahájení se uskuteční dnes, tj. 22. září 2021 v průběhu Svatováclavské slavnosti.

Akci zasvěcenou českému pivu pořádá Český svaz pivovarů a sladoven od roku 2013. Zapojuje se do ní celá řada pivovarů a minipivovarů a popularita i povědomí mezi širokou veřejností stále roste. „Česká hospoda je po staletí středobodem společenského života a pivo v ní hraje zásadní roli,“ uvádí Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Slavnostní narážení vítězného ležáku

Letošní ročník Dnů českého piva bude symbolicky zahájen při vyhlášení degustační soutěže České pivo 2021. „Do letošního klání přihlásily pivovary 83 vzorků, což je rekordní počet za jednadvacet let existence soutěže. Oslavy odstartujeme naražením sudu s vítězným ležákem. Věříme, že nejen na konci září velká část milovníků českého piva zavítá do svého oblíbeného podniku. Buďme rádi, je to možné, snad nikdo si nepřejeme podobný scénář podzimu, jako byl ten loňský,“ připomíná Martina Ferencová, že v posledních dvou letech nebyla možnost zajít do hospody na čepované zcela samozřejmá.

Co připravily pivovary?

V průběhu letošních Dnů českého piva se mohou hosté těšit na limitované várky pivních speciálů, ale také neobvyklý doprovodný program či hospodskou zábavu.