logo

Český svaz pivovarů a sladoven obměnil předsednictvo, předsedou zůstává další tři roky František Šámal

Valná hromada Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) zvolila nové předsednictvo, které má o tři členy více než to stávající a povede tuto vrcholnou organizaci pivovarníků a sladařů po další tři roky. Předsedou zůstává František Šámal, místopředsedou Roman Havlík. V předsednictvu nově zasedne Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru, Daniel Dřevikovský, ředitel Pivovaru Samson, Jiří Faměra, výrobní ředitel Pivovarů Lobkowicz Group, Antonín Chytil, ředitel logistiky a kontroly, PMS Přerov a Zdeněk Rosa, předseda představenstva Bohemia Hop.

Valná hromada také schválila úpravu stanov, která otevírá členství ve svazu menším pivovarům a sladovnám, které se doposud nemohly stát členy z důvodů minimálních limitů produkce. Nově mohou vstoupit do svazu prostřednictvím institutu kolektivního členství. Ten umožní neformálním sdružením drobných výrobců, kteří v případě piva dosáhnou společně celkového výstavu alespoň 20 000 hl ročně a v případě sladu výroby v objemu alespoň 500 t ročně, aby se činnosti svazu účastnili jako jeden člen s odpovídajícími členskými právy. Valná hromada dále schválila přijetí nového člena ČSPS, Pivovaru Libertas ze středočeských Úval.

„Když opomeneme posledních šest měsíců, má za sebou pivovarský sektor několik úspěšných let, kdy se nám dařilo jak v domácí produkci, tak v exportu. První pololetí letošního roku bylo naopak obdobím nejtěžším, kdy jsme společně zachraňovali, co šlo, říká František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven„Nové předsednictvo má před sebou složitý úkol zajistit pivovarství a sladařství příznivé podmínky pro podnikání, zabránit přílišné regulaci a udržet sektor mezi klenoty české ekonomiky. Věřím, že se nám to společně podaří, ale bude hodně záležet na tom, jakým způsobem bude vláda reagovat na současný vývoj pandemie. Jakékoliv další zavírání ekonomiky a omezování (nejen) gastronomie má na náš sektor velmi negativní dopady.“

Kompletní složení nového předsednictva (na období 2020-2023):

Zástupci velkých pivovarů:

Zástupci středních pivovarů:

Zástupci malých pivovarů:

Zástupce velkých sladoven:

Zástupce malých sladoven:

Zástupce přispívajících členů: