logo

Hlavní ceny v soutěži České pivo 2022 letos získaly pivovary Gambrinus a Starobrno

Letošního dvaadvacátého ročníku degustační soutěže České pivo 2022 se zúčastnilo 27 pivovarů, které přihlásily rekordních 101 vzorků. Porota byla tvořená z pivovarníků, pedagogů a odborníků z Chmelařského institutu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Hodnoceny byly především senzorické vlastnosti piva, konkrétně vzhled, barva, chuť, vůně a textura. Pod notářským dohledem byly hodnoceny vzorky v šesti kategoriích – Světlý ležák, 11% světlý ležák, Světlé výčepní pivo, Tmavé pivo, Nealkoholické pivo neochucené a Nealkoholické pivo ochucené. V jednokolové degustační soutěži porota ocenila šest finálových piv z každé kategorie. Letošním vítězem kategorie světlý ležák se stal Gambrinus Patron 12, jedenáctky ovládlo Starobrno Medium, a za nejlepší světlé výčepní pivo byl prohlášen Gambrinus Originál 10.

Světlý ležák

V kategorii světlých ležáků se na prvním místě umístil Gambrinus Patron 12. Druhé místo získal ZUBR Gradus, třetí místo pak obsadil nefiltrovaný Velkopopovický Kozel Mistrův Ležák.

11% světlý ležák 

V kategorii jedenáctistupňových ležáků získalo první místo STAROBRNO MEDIUM. Druhé místo si odnesl Velkopopovický Kozel 11 a třetí místo patří pivu BRANÍK 11.

Ostatní kategorie

V kategorii Světlé výčepní pivo si první místo vysloužil Gambrinus Originál 10, hned za ním se umístil rakovnický BAKALÁŘ SVĚTLÁ DESÍTKA a třetí místo získal STAROPRAMEN SMÍCHOV.

Tmavému pivu dominoval BERNARD ČERNÝ LEŽÁK 12, který si výhru odnesl i vloni. Druhé místo obdržela Černá Hora Tmavé – GRANÁT a třetí příčka patří pivu Velkopopovický Kozel Tmavý.

Kategorii neochucené nealkoholické pivo vyhrál BIREL, druhé místo obsadil Budvar Nealko a třetí místo získal BAKALÁŘ NEALKO ZA STUDENA CHMELENÝ.

V ochucených nealko pivech zvítězil BIRELL Pomelo & Grep, příchuť pomela figurovala i na druhém místě, kde se umístil Litovel Pomelo, následovaný pivem Litovel ŘEZANÝ CITRON NEALKO.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA je ZDE