Představitelé

Orgány a představitelé ČSPS

Předsednictvo

Předseda:

 • Ing. František Šámal

Místopředseda:

 • Ing. Roman Havlík

Členové předsednictva:

 • Ing. Václav Dušánek
 • Ing. Pavel Gregorič
 • Ing. Drahomíra Mandíková
 • Ing. Vilém Nohel
 • Ing. Richard Paulů
 • Ing. Milan Schramm
 • Ing. Pavel Šponer
 • Ing. Josef Vávra

Revizor účtů:

 • Ing. Jana Burešová

Výkonná ředitelka:

 • Ing. Martina Ferencová

 

František Šámal

František Šámal vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, se specializací kvasná chemie. V postgraduálním studiu se věnoval ekonomice potravinářské výroby. Svou kariéru začal v Západočeských pivovarech v Plzni, dále jeho cesta pokračovala do Pražských pivovarů, kde posléze zastával funkci výrobně-technického ředitele. V Současnosti je jednatelem a poradcem generálního ředitele v Pivovarech Staropramen.

Kontakt

Český svaz pivovarů a sladoven, Lípová 15, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 602 341 432, e-mail: frantisek.samal@cspas.cz

Roman Havlík

Roman Havlík je absolventem Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině. Po studiu budoval kariéru v technicky zaměřených společnostech, následně přešel do pivovarnictví. Působil v dozorčí radě Pivovaru Rohozec, v současné době je ředitelem a členem představenstva Pivovaru Svijany.

Kontakt

Pivovar Svijany, a.s., Svijany 25, 463 46 Příšovice

Tel.: +420 739 589 409, e-mail: roman.havlik@pivovarsvijany.cz

Václav Dušánek

Václav Dušánek studoval kvasnou chemii a bioinženýrství na VŠCHT v Praze, kde se poté postgraduálně věnoval moderním trendům pivovarské technologie, techniky a ekonomiky. S jeho kariérou jsou spjaty Českomoravské sladovny v Zábřehu, kde zastával pozici mistra, vedoucího výroby, a nyní zde působí jako ředitel. Během kariéry byl také poradcem sladovnictví v SUN-Interbrew v Rusku.

Kontakt

Českomoravské sladovny, Havlíčkova 23, 789 01 Zábřeh

Tel.: +420 583 411 719, e-mail: dusanek@czmalt.cz

Pavel Gregorič

Pavel Gregorič absolvoval strojírenství na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni a postgraduální studium na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po krátkém období práce mimo pivovarský obor nastoupil do Plzeňských pivovarů, kde působil v různých funkcích technického zaměření a následně jako ekonomický a ekonomicko-obchodní ředitel. Svou práci tam završil na pozici generálního ředitele. Stejné funkce zastával později v Královském pivovaru Krušovice. Generálním ředitelem tam byl 10 let. Od roku 2010 je spjat s Tradičním pivovarem v Rakovníku. Po několikaleté práci na pozici generálního ředitele je tam nyní poradcem představenstva.

Kontakt

Tradiční pivovar v Rakovníku, Havlíčkova 69, 269 01 Rakovník

Tel.: +420 313 285 533, e-mail: info@pivobakalar.cz

Drahomíra Mandíková

Drahomíra Mandíková studovala ekonomii a sociální práce na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Kariéru zahájila v bankovním sektoru, odkud přešla do Pivovarů Topvar na Slovensku, kde řídila komunikaci, CSR a byla také členkou dozorčí rady. Během působení na Slovensku byla rovněž předsedkyní Klubu firemních dárců, předsedkyní představenstva Slovenského sdružení pro značkové výrobky a členkou Arbitrážní komise Rady pro reklamu. Profesní dráha ji poté zavedla na post ředitelky firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Kontakt

Plzeňský Prazdroj, a.s., Ovocný trh 8, Myslbek, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 224 508 359, e-mail:  Drahomira.Mandikova@eu.asahibeer.com

Vilém Nohel

Vilém Nohel vystudoval potravinářskou technologii na Střední průmyslové škole i VŠCHT v Praze. Svou kariéru začal v Nošovicích – Severomoravských pivovarech Přerov, závodě Radegast Nošovice. Od roku 1985 působí v Severomoravských pivovarech Přerov (nyní PMS Přerov), aktuálně na pozici výrobně-technického ředitele. Angažoval se mj. ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském jako člen vědecké rady. Je také dlouholetým členem redakční rady časopisu Kvasný průmysl.

Kontakt

PMS Přerov a.s., Komenského 35, 751 51 Přerov

Tel.: +420 581 270 774, e-mail: nohel@pivovary.cz

Richard Paulů

Richard Paulů studoval potravinářské technologie na Střední průmyslové škole a poté kvasnou chemii a bioinženýrství na VŠCHT v Praze. Posléze se stal mistrem v Obchodních sladovnách v Nymburce, v Prostějově byl vedoucím výroby a ředitelem závodu. Po působení na pozici obchodního ředitele v Tchecomalt Group se vrátil do Obchodních sladoven jako předseda představenstva a ředitel. Aktuálně pracuje jako předseda představenstva a generální ředitel ve Sladovnách Soufflet ČR.

Kontakt

Sladovny Soufflet ČR, Vrahovická 56, 796 29 Prostějov

Tel.: +420 582 828 108, e-mail: richard.paulu@slad.cz

Milan Schramm

Milan Schramm po studiích na Střední průmyslové škole potravinářské technologie v Praze v Podskalské ulici, započal svou kariéru v roce1991 v Pivovaru Louny, kde prošel různými pozicemi od laboratoře až po výrobně technické. Po dokončení studia na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze byl ve společnosti jmenován finančním ředitelem a prokuristou. Po převzetí Pivovaru Louny společností Drinks Union působil v pozici ředitele Supply Chain a mezi lety 2005 – 2008 zde zastával funkci generálního ředitele. Po akvizici koncernem Heineken pracoval na nejvyšších pozicích v odděleních výroby, logistiky, investičních projektů a nákupu. Následně se v koncernu angažoval od 2011 do 2015 i jako ředitel a vrchní sládek pivovaru Starobrno, produkující až 1,3 mil hl piva ročně. Již v polovině roku 2014 se rozšířila jeho působnost na pozici Ředitele výroby Heineken Česká republika se zodpovědností za výrobu, rozvoj a kvalitu v pivovarech Starobrno, Krušovice a Velké Březno a stal se současně členem představenstva společnosti Heineken Česká republika a.s..V roce 2017 povýšil na pozici Supply chain Director (ředitel dodavatelského řetězce), kde k zodpovědnosti za výrobu, rozvoj a kvalitu v pivovarech Starobrno, Krušovice a Velké Březno se rozšířila jeho působnost o Zákaznický servis, Logistiku a Plánování. Nadále zastává funkci člena představenstva společnosti Heineken Česká republika a.s.

Kontakt

HEINEKEN Česká republika, U Pivovaru 1, 270 53 Krušovice

Tel.: +420 313 569 202, e-mail: milan.schramm@heineken.com

Pavel Šponer

Pavel Šponer vystudoval ekonomiku a řízení zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po studiích se začal věnovat vývozu a dovozu lihovin ve společnosti Koospol na pozici obchodního referenta a následně i vedoucího celého oddělení. V Koospolu nadále působil jako delegát v Bruselu, ředitel společnosti a své působení ve firmě zakončil jako náměstek generálního ředitele. Od roku 1996 působí na postu obchodního ředitele ve společnosti Bohemia Hop.

Kontakt

Bohemia Hop, Mostecká 2580, 438 19 Žatec

Tel.: +420 602 315 193, e-mail: sponer@bohemiaphop.cz

Josef Vávra

Josef Vávra se vyučil sladovníkem v Plzni, ve studiu poté pokračoval na Střední průmyslové škole a VŠCHT v Praze, kde se zaměřoval na Kvasnou chemii a bioinženýrství. Během své profesní dráhy prošel Jihočeské pivovary v Českých Budějovicích, Severomoravské pivovary Přerov, kde povýšil na mistra varny, a pivovar Ostravar, v němž působil jako podsládek. Nyní je již přes 25 let v Rodinném pivovaru Bernard v Humpolci, kde je aktuálně spolumajitelem a vrchním sládkem.

Kontakt

Rodinný pivovar BERNARD a.s., 5. května 1, 396 01 Humpolec

Tel.: +420 565 300 205, e-mail: josef.vavra@bernard.cz

Martina Ferencová

Martina Ferencová vystudovala obor provoz a ekonomika na České zemědělské univerzitě v Praze. Profesní dráhu zahájila v Pivovarech Staropramen, kde působila 11 let na různých pozicích v rámci finančního oddělení. Poté se přesunula do funkce vedoucí sekretariátu a koordinátorky zodpovědnostních projektů ČSPS, je zároveň předsedkyní Komise společenské zodpovědnosti pivovarů. Od ledna 2017 je výkonnou ředitelkou ČSPS.

Kontakt

Český svaz pivovarů a sladoven, Lípová 15, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 224 914 566, e-mail: martina.ferencova@cspas.cz